اجرای کاغذ دیواری

آموزش نصب کاغذ دیواری

صفحات مرتبط

نصب کاغذ دیواری

رنگ آمیزی دیوار دردسر های خودش دارد بوی تند رنگ که تا مدت ها در فضا باقی میماند را باید تحمل کنید و صبر کنیم تا رنگ خشک شود اما کاغذ دیواری نصب سریع دارد و چسب مخصوص آن که پایه آن از آب است بویی ندارد و خیلی سریع خشک میشود.

در ابتدا باید محاسبه کنیم که چند رول کاغذ دیواری لازم دارید اگر از مدلی از کاغذ دیواری استفاده میکنید که اندازه های آن استاندارد است اندازه دیوار های اتاق را اندازه میگیرید و بعد بر اساس جدول ارائه شده خود کاغذ دیواری، مقدار متراژ مورد نیاز بدست میآید. اما اگر از کاغذ دیواری های پارچه ایی استفاده میکنید که اندازه های عرض آنها استاندار نیست از فروشنده بخواهید تا به شما مقدار مورد نیاز را بگوید. موقع خرید کاغذ دیواری مطمئن شوید که همه توپ ها با هم یک رنگ هستند و همیشه یک توپ اضافه بخرید که اگر در محاسبات اشتباهی رخ داد و یا برای وصله کردن های بعد از نصب کاغذ دیواری داشته باشید. قبل از چسباندن کاغذ دیواری باید زیر کار را آماده نصب کردن کاغذ دیواری کرد. اگر "کاغذ دیواری" قدیمی روی دیوار بود و برداشته شده باید مطمئن شوید که از کاغذ دیواری قبلی چیزی به دیوار نمانده باشه و تمیز شده باشد. اگر برای جدا کردن اضافه های کاغذ دیواری قبلی به خصوص در حاشیه دیوار با مشکل مواجه شدید میتوانید از راهکار زیر استفاده کنید، سمپاچ دستی داخل آن آب گرم ، دو قاشق نرم کننده لباس بریزید و روی سطح دیوار اسپری کنید. بعد از 10 دقیقه از روی دیوار جدا میشود.

برای خوب چسبیدن کاغذ دیواری بر روی دیوار، باید دیوار کاملا تمیز باشد و از چربی و دوده پاک باشد. سوراخ ها و خراش های زیر دیوار را با بتونه درست کنید. قبل از چسباندن کاغذ دیواری به دیوار، سطح دیوار را با چسب مخصوص زیر سازی کنید و برای نصب کردن روی دیواری که تازه گچ شده یا رنگ شده باید حداقل یک هفته صبر کرد تا کامل خشک شود. چسب کاغذ دیواری پودری شبیه گچ است و باید با مقداری آب و چسب چوب مخلوط کرد. نحوه مخلوط کردن این مواد بسیار مهم است تا چسبی یکنواخت و بدون حباب بدست بیاید.

 اگر دیوار رنگ شده است و جاهایی خراش دارند باید آنها را پر کرده و اگر رنگ دیوار روغنی یا براق است با سمباده روی آن را بزنید تا کاغذ دیواری به خوبی روی دیوار بچسبد. هر لکه ایی مثل چربی با لاک الکل کامل از روی دیوار پاک کنید. اگر دیوار تازه کشیده شده بعد از خشک شدن گچ دیوار، روی آن را خشک کن باید زده شود و بعد شروع به نصب کاغذ دیواری شود.

در هنگام خرید کاغذ دیواری در انجام محاسبات باید دقت شود. نقشه دیواری را که میخواهید کاغذ دیواری کنید روی کاغذ بکشید و آن را به فروشنده بدهید بر اساس تجربه و مهارتشان بهترین توصیه ها را به شما برای مقدار خرید کاغذ دیواری خواهند کرد.

در نصب کاغذ دیواری دقت کردن به جزئیات به زیبایی و تمیزی کار خیلی موثر است. برای چسباندن کاغذ دیواری، آن را روی دیوار اولیه قرار دهید و آن را به سمت سقف قرار دهید. قبل از چسباندن دوباره گوشه ها را بررسی کنید تا صاف و درست قرار گرفته باشد. برای نصب کاغذ دیواری بعدی کنار قبلی، تا جایی که امکان داره و کاغذ دیواری ها روی هم قرار نگیرند به هم نزدیک شوند و مماس به هم باشند. برای اطراف درب و پنجره از کاتر تیز استفاده کنید تا لبه ها تمیز بریده شود .

نصب کاغذ دیواری

روش نصب کاغذ دیواری

در هنگام برش کاغذ دیواری اندازه 10-5 سانت بزرگ تر از ارتفاع دیوار برش میزنیم برای قسمت دوم بسته به طرح آن شاید تا 60 سانت مجبور باشیم اضافه بگذاریم. کل رول کاغذ دیواری را برش میزنیم و چسب میزنیم بهتره سراغ رول بعدی نرویم این رول که برش خورده را چسب بزنید و بچسبانیم و بعد سراغ رل بعد برویم.

بعد از چسب زدن حدود 10 دقیقه کاغذ دیواری ها را از سمتی که چسب زده شده روی هم میگذاریم و بعد از بالا به دیوار میچسبانیم. دقت کنید اگر کاغذ دیواری هایی را که چسب زده ایم بیشتر از 15 دقیقه به حال خود بگذاریم "کاغذ دیواری" خراب میشود و دیگر قابل استفاده نیست. نوعی از کاغذ دیواری است که جنس آن از نانوون است خیلی نازک هستند و نصب آنها با کاغذ دیواری های دیگر متفاوت است به صورتی که چسب را روی دیوار میزنیم و کاغذ دیورای را روی آن میچسبانیم اگر چسب را مستقیم به پشت این نوع از کاغذ دیواری ها بزنیم خراب میشود. 
اگر مشاهده کردید برخی از جاهای کاغذ دیواری حباب هوا تشکیل شده با استفاه از یک کاتر روی حباب برش به صورت ضربدر بزنید. به آرامی کاغذ دیواری را برگردانید و با قلمو مقداری چسب بزنید و بچسبانید. بعد با استفاده از یک قلموی کوچک مقداری چسب بردارید  به آرمی روی دیوار در جایی که برش ایجاد کرده بودید بزنید. اگر قسمتی از کاغذ دیواری خراب شده بود با دقت قسمت خراب شده را جدا کنید و از کاغذ دیواری هایی که مانده قسمتی را برش دهید که طرح و الگو آن مطابق قسمتی باشد که از آن جا جدا کرده اید، پشت کاغذ دیواری را چسب بزنید و همان قسمتی که برش دادید بچسبانید.

کاغذ دیواری نباید چروک شوند. بعد از چسب زدن چند لحظه صبر کنید تا کاغذ نرم شود اینطوری کاغذ انبساط پیدا میکند و هنگام نصب چروک و حباب دار نمیشود. نصب کردن اولین کاغذ روی دیوار اهمیت بسیار زیادی دارد و بقیه تکه ها را کنار هم به دنبال اولین قطعه چسبیده میشود. نصب کاغذ دیواری از سمت پنجره باید شروع شود.

در هنگام چسباندن حرکات دست از وسط کاغذ دیوار به طرف بیرون باشد و روی لبه های کاغذ دیورای که به دیوار متصل کردیم با یک غلتک مخصوص محکم بکشید. لبه کاغذ دیواری که به سمت سقف است حدود دو سانت بیشتر باشد و بعد از چسباندن با قیچی خطی برش بزنید. قسمت های طاقچه یا برآمده دیوار را یک سانت اضافه برش دهید و بعد از نصب در صورت اضافه بودن جدا کنید. کاغذ دیواری را جای پریز ها کامل بچسبانید و آخر سر جای آنها را با برش ضربدری خالی کنید. در هنگام نصب کاغذ دیواری لوله های گاز یا آب بر روی دیوار بود باید کاغذ دیورای را نصب کنید و در آخر اطراف آنها را برش دهید. بعد از پایان کار میتوانیم با ابر مرطوب چسب هایی که از درز ها بیرون زده است پاک کنید.

روش نصب کاغذ دیواری

فیلم آموزش نصب کاغذ دیواری

با ثبت مشخصات سفارش خود براحتی از ایرانی دکور خرید کنید