اجرای دیوارپوش

نصب و اجرای دیوارپوش

صفحات مرتبط

آموزش نصب دیوارپوش

یکی از راه های سریع در تغییر دکور منزل که نظر طراحان دکوراسیون داخلی را جذب کرده است دیوارپوش ها یا دیوارکوب ها میباشد. با استفاده از دیوارپوش ها میتوان سریع، کم هزینه و بدون بنایی طرح ایده آل در طرح ها و رنگ های مختلف را بر روی دیوار منزل یا محل کار خود را پوشاند. دیوارکوب یا دیوارپوش یکی از سریع ترین راه های ایجاد نمای زیبا برای دیوار خانه یا محل کار میباشد که طرفداران زیادی به خود جذب کرده و امروزه در بازار محصولات متنوعی با طرح های گوناگون دیده میشود و جزو محصولاتی است که در صنعت نوین ساختمان جا باز کرده است. در خانه ها، بیمارستان ها، رستوران، فروشگاه، مراکز اداری و تجاری، سالن ورزشی، هتل ها و ... مورد استفاده قرار گرفته است. نصب دیوارپوش ها بسیار با سرعت انجام میشود و در زمان کوتاهی میشود متراژ زیادی را دیوارپوش نصب کرد. برای نصب دیوارپوش زیرسازی بسیار مهم است، اگر دیوار صاف باشد و گچ شده باشد زیر سازی نیاز ندارد ولی اگر دیوار سیمانی باشد باید زیر سازی شود.

 

برای نصب دیوارپوش های از دو روش استفاده میشود:

1- نصب مستقیم بر روی دیوار 2- نصب دیوارپوش با زیرساز فلزی

نصب مستقیم بر روی دیوار: پانل های دیوارکوب به وسیله منگنه کوب یا میخ کوب به دیوار نصب میشود.

نصب دیوارپوش با زیرساز فلزی : در این روش نصب دیوارکوب سازه فلزی را به دیوار مربوطه نصب میگردد و تراز میشود.

سطحی تراز تر به ما میدهد و در صورت تراز نبودن دیوار اصلی گزینه مناسبی است.  استفاده از فضای خالی پشت پانل تا دیوار امکان نصب عایق صوتی، عایق حرارتی، عبور تاسیسات برق و مکانیکی و ... بدون تخریب دیوار اصلی نصب میشود.

امکان اجرای دیوارپوش بر هر سطحی مثل سفال، سیمان، آجر و ... بدون نیاز به زیرسازی و گچ کاری میباشد. جابه جایی دیوارپوش راحت تر است و پانل ها آسیب نمی بینند. دیوارپوش ها دو نوع دارند دیوارپوش ام دی اف(MDF) و دیوارپوش پی وی سی (PVC) میباشد. زیر سازی اولیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای نصب دیوارپوش داشتن یک سطح تراز شده و یکدست خیلی مهم است.

نصب دیوارپوش

روش نصب دیوارکوب

روش نصب دیوارکوب

دیوارپوش ها، توانایی نصب با میخ و چسب را دارند.

بر روی دیوار های سیمانی یا کاشی و سنگ باید زیر سازی انجام شود تا نصب دیوارکوب ها به صورت درست و تراز انجام گیرد.

امکان نصب بر روی سقف به عنوان سقف کاذب را دارند.

 

روش اندازه گیری دیوارکوب ها

  • نقشه دیوارهایی که میخواهید روی آن دیوارپوش نصب کنید را روی کاغذ بکشید، عرض و ارتفاع دیوار ها را با هم ضرب کنید مساحت دیوار بدست بیاورید. دیوارپوش ها در ارتفاع ۲٫۸۰ و ۳ متری هستند و اگر دیوار ما ۲٫۴۰ ارتفاع دارد و ما از دیوارکوب های ۲٫۸۰ سانت استفاده میکنیم، 40 سانت از دیوارپوش پرت میشود و نباید جزو متراژ دیوارپوش حساب شود.
  • عرض دیوارهایی که قرار است با دیوارکوب بپوشانیم را جمع کرده به همان اندازه باید قرنیز برای پایین دیوار و ابزار تاشو یا میت برای بالای دیوار استفاده کرد.
  • دیواری که دیوارپوش میشود اگر فرو رفتگی، قاب ، درب و پنجره داشته باشد باید از ابزار های میت و تاشو استفاده کرد.
  • قسمت هایی که دیوار تمام میشود باید از ابزار میت استفاده کرد و شکستگی های دیوار با ابزار تاشو باید پوشیده شود.
نصب دیوارکوب

فیلم آموزش نصب دیوارپوش

با ثبت مشخصات سفارش خود براحتی از ایرانی دکور خرید کنید