Skip links

نصب و اجرای صفحه کابینت

نصب و اجرای صفحه کابینت

صفحه کابینت سطحی است که بیشترین تماس با آب دارد و باید مقاومت بالایی در برابر آب، خش و حرارت داشته باشد . در اینجا به بررسی برخی از صفحه های کابینت موجود در بازار می پردازیم :

نوعی سنگ مصنوعی تولید شده از اکرولیک است، صفحه کابینت کورین یکپارچه و بدون درز است، ظاهر بسیار زیبایی دارد و تنوع رنگی زیادی دارد. این صفحات انعطاف پذیر و فرم پذیر هستند، از طریق کوره های حرارتی و قالب گیری انجام می شود. نظافت آنها آسان است ضد خش، ضد آب و مقاوم در برابر حرارت هستند و به نسبت صفحات کابینت ” ام دی اف ” گران تر میباشند.

این صفحات هنگام ساخت و نصب به هم به وسیله رزین اکرولیک چسبیده میشوند، رزین در درز بین دو صفحه حل میشود و با پولیش سطح را صاف و بدون درز میکنند.  از قابلیت های این صفحه کابینت پلیش پذیری آن است که اگر بعد از مدتی آسیب دید به سادگی آن را تعمیر میکنند و مثل قبل می شود.

صفحه کابینت کوارتز:

کوارتز در صنعت ساختمانی یکی از به روز ترین مصالح ساختمانی است و که برای صفحه کابینت نیز از آن استفاده میشود. این صفحه ها حدود 80 درصد از سنگ های طبیعی معدنی تولید میشوند. صفحه کوارتز در برابر خش مقاوم بوده، آنتی باکتریال و جذب آب آن صفر است. اما به صورت یکپارچه نیست و محل های نصب مشخص است. قیمت سنگ کوارتز به میزان دانه های براق کوارتز بستگی دارد هر چه این دانه ها بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

لبه های صفحه کابینت کوارتز بسته به سلیقه مشتری فرم داده می شود. کهبه وسیله اتصالات به کابینت های زمینی وصل می شوند و بدون نیاز به پولیش و واکس درخشندگی خود را مدت طولانی حفظ میکند.

همین طور که از نام این صفحه کابینت پیداست، از ام دی اف ساخته شده و دارای روکش HPL میباشد که در برابر آب، خش و حرارت مقاوم است. معمولا ضخامت آن بین 3.2 تا 5 سانیت متر است و عرض 60 تا 90 سانتی متر دارد و از یک طرف یا دو طرف لبه دارد.

بعد از اتمام کار نصب کابینت های زمینی صفحه کابینت را روی ” کابینت آشپزخانه ” نصب میکنیم و با توجه به محل نصب گاز و سینک ” صفحه کابینت ” اندازه گیری و برش خورده میشود و صفحه کابینت به کابینت زمینی پیچ میشود. در برخی اوقات صفحه کابینت را با چسب می چسبانند که این کار باعث میشود در صورت بروز مشکل جدا کردن آن سخت شود.

 

پیام بگذارید

ارتباط سریع با کارشناسان ایرانی دکور

مشاهده
کشیدن