Skip links

اجرای کابینت آشپزخانه

 ساخت و تولید کابینت آشپزخانه

مراحل ساخت و نصب کابینت آشپزخانه به تربیب زیر است:

طرح اولیه ،اندازه گیری برای اجرای طرح و ساخت دقیق ، طراحی ، نوع مصالح ، محاسبه کردن اندازه های کابینت ها برای برش زدن، برش زدن ” صفحه کابینت “، چسباندن لبه ها، شیار زدن کابینت های آشپزخانه ،مونتاژ کردن کابینت ها

طرح اولیه برای ساخت کابینت ها کشیده میشود تا بتوانند توضیحاتی برای خریدار کابینت داده شود و بسته به سلیقه و خواسته هایی که دارد طرح اصلی اجرا شود.

در مرحله دوم به آشپزخانه ایی که قرار است داخل آن کابینت نصب شود میرویم و اندازه گیری میکنیم. در مرحله اندازه گیری محل اجاق گاز تعیین شود و باید برق، دودکش و انشعابات گاز در آن محل قرار داشته باشد. نوع گاز مشخص شود که از گاز رو میزی یا گاز معمولی قرار است استفاده شود، اگر از گاز معمولی استفاده میشود باید 90 سانتی متر فضا خالی برای آن در نظر گرفته شود و اگر از گاز رو میزی استفاده میشود جایی روی صفحه کابینت خالی میزاریم و فضای پایین گاز را کابینت میگذاریم. محل نصب هود را مشخص میکنیم و اینکه نیاز دارد کابینت نصب شود یا نه، معمولا فضایی که برای هود استفاده میکنند از 60 تا 90 سانتی متر است. محل نصب ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی باید مشخص گردد و برای هر کدام فضایی به اندازه 60 سانتی متر خالی گذاشته شود. حدود 95 تا 180 سانتی متر فضا برای یخچال باید خالی گذاشت. معمولا بالای فضای یخچال را کابینت نصب میکنند. محل سینک ظرفشویی که بسته به انشعابات لوله آب تعیین میشود، اندازه آن متغییر است. برخی افراد بسته به سلیقه و نیاز جاهایی برای مکروفر و فر هم در طراحی کابینت نیاز دارند و که در نظر گرفته میشود. در انتها تعیین میکنیم که کشوها کجا باشد یا چند سری باشد و اگر فضای لازم و کافی وجود دارد ویترینی جهت تزئین طراحی میکنیم.

طراحی که انجام میشود با توجه به اندازه هایی که از آشپزخانه بدست آورده ایم انجام میشود که یا به صورت دستی انجام میشود اجرای طراحی مهندسی بر روی کاغذ است و یا به صورت کامپیوتری که به کمک نرم افزار هایی مثل 3Dmax ,Catia و … انجام میشود.

یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی که باید دسترسی آنها به هم راحت باشد چون بیشتر کار در آشپزخانه با این سه ابزار است بهتر است نزدیک هم باشند که کار سریع تر انجام شود. در مرحله طراحی باید تمام مسائل و معایب ساختمان را مورد توجه قرار داد و طرحی کشیده شود تا زیباترین طرح ممکن برای آن فضا باشد و آشپزخانه ایی زیبا و راحت طراحی شود که وظیفه اصلی طراح کابینت آشپزخانه است.
برای ساخت کابینت ها از تخته خرده چوب، mdf و پانل های لایه ایی که با روکش های مصنوعی و طبیعی موجود در بازار هستند، استفاده میکنند. برای صفحات رویه کابینت که مستقیم با حرارت، آب و سایش در ارتباط هستند از پانل هایی با ضخامت 4 سانتی متر و روکش هایی با مقاومت بالا استفاده میکنند.

 نصب کابینت آشپزخانه

برش کاری در دو مرحله انجام میشود در مرحله اول ورقه چوبی خرد میشود و در مرحله بعدی برش به اندازه تخته ها است. برش درب ها، نمای اپن و طبقه های داخل کابینت بعد از نصب در محل انجام میشود.

در مرحله لبه چسبانی که برای زیبایی کار است با نوار هایی از جنس PVC یا چوب انجام داده میشود که ضخامت این نوار ها بین 0.1 تا 2 میلی متر است و از لبه های کار در برابر نفوذ آب و رطوبت و ضربه محافظت میکند. نوار هایی که ضخامت کمتری دارند را برای طبقات داخل کابینت آشپزخانه استفاده میکنند و نوارهایی که ضخامت آنها بیشتر است را برای درب کابینت آشپزخانه استفاده میشود. لبه چسبانی به دو صورت ماشینی و دستی انجام میشود.

در مرحله بعد سوراخ کاری صورت میگیرد که این کار باعث میشود کار منتاژ سریع تر و با دقت بیشتری انجام شود و نتیجه کار تمیز و زیبا باشد. باید سوراخ ایجاد شده عمود باشد، با فاصله 5 سانی متر از لبه کار ایجاد شود. سوراخ های اتصال بدنه کابینت، ریل کشو ها و طبقات زیرین زده میشود.
و در آخر کار مونتاژ کابینت آشپزخانه است که کلیه قطعه های کابینت به یکدیگر بر اساس طرح اصلی متصل میشوند. تمام این مراحل باید توسط فردی متخصص انجام شود زیرا نصب کابینت به مهارت بالایی نیاز دارد. در مرحله مونتاژ روی دیوار علامت گذاری میکنیم باید این کار با دقت انجام شود و خط هایی که کشیده میشود حتما تراز باشند که اشتباه در این مرحله باعث بروز معایبی در کل مراحل نصب است.  اتصالات را بر روی دیوار نصب میکنیم این اتصالات باید محکم باشد زیرا باید تحمل وزن بالایی را داشته باشند با نصب این اتصالات نصب کابینت آشپزخانه با سرعت و دقت بالایی انجام میگیرد. و کابینت ها را بر روی اتصالات نصب میگردد اول کابینت های زمینی را نصب میکنند و کابینت ها را به هم دیگر میچسبانند و به کمک پایه های کابینت تراز میکنند و بعد کابینت های دیواری را روی دیوار نصب میکنند و به هم میچسبانند. بعد نوبت نصب صفحه رویی کابینت است و بعد از نصب آن اقدام به نصب سینک و یا گاز رومیزی میکنیم. بعد از نصب کابینت های آشپزخانه، درب های کابینت، طبقات داخل کابینت و نمای اپن را اندازه گیری میکنیم و برش انجام میدهیم.
پس از نصب کابینت ها در محل خود نوبت به اندازه گیری درب های کابینت ها نمای اپن و طبقات آنها می‌رسد. بعد از برش زدن با نوار PVC لبه چسبانی میکنیم. اقدام به نصب لولاها برروی درب ها میکنیم لولاها با توجه به وزن درب ها باید استفاده شود وگرنه درب ها بعد از مدتی دچار افتادگی میشوند. پس از آن درب ها را نصب و آنها را ریگلاژ میکنیم، طبقات داخل کابینت و نمای اپن را میگذاریم.

نحوه ساخت کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از خدمات فروشگاه ایرانی دکور محصولات کابینت آشپزخانه ایرانی دکور می باشد . که عبارتند از :

کابینت ممبران
کابینت هایگلاس
کابینت برجسته
کابینت مات
کابینت آشپزخانه کوچک

تیم طراحی کابینت آشپزخانه و تیم ساخت و تولید کابینت آشپزخانه ایرانی دکور با بیش از 20 سال سابقه کاری آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد .
زمانی که شما مشتریان عزیز تصمیم می گیرید تا آشپزخانه خود را کابینت کنید . اول و قبل از هر کاری نیازمند آن است که برای محیط آشپزخانه شما طراحی انجام گیرد و هر طرح کابینت آشپزخانه که شما مناسب بدانبد برای شما طراحی و اجرا می شود . البته ما در سایت ایرانی دکور نمونه های جدید و به روز کابینت آشپزخانه را قرار داده ایم تا شما را در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه کمک کنیم . کابینت های شرکت ایرانی دکور از جنس ام دی اف می باشد و باز تکرار میکنیم هرگونه طرح کابینت که مد نظر شما باشد ما تولید می کنیم .

امروزه کابینت آشپزخانه یکی از دغذغه های خانوم های خونه تبدیل شده مثلا سوالاتی که ذهن آن ها را مشغول می کند می تواند یکی از سوالات زیر باشد :

برای آشپزخانه با فضای کوچک چه نو طرح و مدل کابینت را انتخاب کنیم که بهترین استفاده از فضای آشپزخانه را کرده باشیم ؟

کدام برند ورق ام دی اف از کیفیت بالاتری برای ساخت کابینت آشپزخانه برخوردار است ؟

جدید ترین و بروز ترین طرح و مدل کابینت آشپزخانه کدام طرح و مدل می باشد ؟

برای آشپزخانه برای فضای بزرگ از چه طرح و مدل کابینت آشپزخانه میشه استفاده کرد ؟

کدام رنگ برای ساخت کابینت آشپزخانه از سایر رنگ ها شیک تر و قشنگ تر است ؟

و سوالات بیشمار دیگر …

برای بدست آوردن جواب سوالات خود کافیست به صورت حضوری به آدرس ما که در قسمت تماس با ما قرار داده شده است تشریف بیارین تا با کارشناسان طراحی کابینت آشپزخانه ما و همچنین کارشناسان دکوراسیون داخلی ما در مورد رنگ و طرح و مدل خود مشورت کنید و در نهایت به بهترین شکل و به روز ترین مدل با برنامه های شبیه ساز کابینت آشپزخانه طرح و مدل کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید و در نهایت در مورد کیفیت انواع برند ورق ام دی اف هم می توانید با کارشناسان فروش ما مشورت کنید و نوع برند ورق ام دی اف خود را انتخاب کنید .
انواع کابینت مدرن و کابینت لاکچری با جدیدترین طرح کابینت آشپزخانه در اروپا در مجموعه محصولات ایرانی دکور قرار داده شده است . پیشنهادی که ما برای شما مشتریان عزیز داریم این مساله است که اگر منازل آنها نو ساز است ابتدا اقدام به لوله کشی آشپزخانه کنند و بعد اقدام به کابینت کردن آشپزخانه کنند . چون اگر لوله کشی انجام شده باشد و مکان اجاق گاز و سینک ظرف شویی و ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی و… مشخص شده باشد شما با تمرکز بالاتری می توانید طرح و مدل کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید .

خرید کابینت آشپزخانه

خرید کابینت آشپزخانه را به دو صورت می توانید انجام دهید :

1 – خرید کابینت آشپزخانه آماده

2 – خرید کابینت آشپزخانه با طراحی و اجرا

 

1 – خرید کابینت آشپزخانه آماده :

در کابینت های آماده که برای آشپزخانه طراحی و تولید می شوند و طرح های آنها نیز از به روز ترین طرح های دنیا انتخاب می شوند و قایل مونتاژ در آشپزخانه شما می باشند . که اولین مزایای این دسته از کابینت ها ارزان بودن آنهاست چون به صورت سری تولید می شوند . ولی از معایب آنها می توان به دو نکته مهم اشاره کرد یک اینکه شما دیگر شناختی به متریال کابینتی که قصد خرید آن را دارید ندارید و همچنین طرح و مدل کابینت خریداری شده 100 درصد مطابق با سلیقه شما نمی باشد . که این نوع کابینت آشپزخانه آماده جزو محصولات ایرانی دکور نمی باشد .

 

2 – خرید کابینت آشپزخانه با طراحی و اجرا :

در هنگام خرید کابینت آشپزخانه با طراحی و اجرا اولین مزیتی که نسبت به خرید کابینت آماده دارید این است که شما با هر متریالی که پسند کردید می توانید کابینت خود را خرید کنید مثلا :

خرید کابینت هایگلاس یا خرید کابینت آشپزخانه هایگلاس

خرید کابینت ممبران یا خرید کابینت آشپزخانه ممبران

خرید کابینت ام دی اف برجسته یا خرید کابینت آشپزخانه  برجسته

خرید کابینت برای آشپزخانه با فضای کوچک

نکته مهم دوم در خرید این نوع کابینت این مساله است که شما مشتریان عزیز می توانید طرح خود را در برنامه های طراحی کابینت از جمله برنامه 3D MAX  که توسط تیم طراحی کابینت ما به صورت سه بعدی تهیه می شود متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید .

نکته سوم در خرید این نوع کابینت این مساله است که شما مشتریان عزیز طی مراحل ساخت و تولید کابینت خود با حاضر شدن در کارگاه کابینت سازی ما می توانید اطمینان کامل از متریال مصرفی در ساخت کابینت خود و دقت در تولید و ساخت کابینت آشپزخانه خود حاصل فرمایید .

فروش کابینت آشپزخانه

فروش کابینت آشپزخانه ما به صورت فروش کابینت با طراحی و اجرا می باشد و فروش کابینت آشپزخانه آماده نداریم و توجه داشته باشید فروش کابینت در مجموعه ما کاملا بی واسطه می باشد . چون علاوه بر نمایندگی و پخش انواع ورق ام دی اف ما کارگاه کابینت سازی هم داریم پس

فروش کابینت هایگلاس یا فروش کابینت آشپزخانه هایگلاس

فروش کابینت ممبران یا فروش کابینت آشپزخانه ممبران

فروش کابینت ام دی اف برجسته یا فروش کابینت آشپزخانه  برجسته

فروش کابینت برای آشپزخانه با فضای کوچک

کاملا مستقیم و بی واسطه می باشد .

تیم فروش کابینت ما با بیش از 20 سال تجربه در زمینه فروش کابینت و تجربه کامل در زمینه فروش و آشنایی با انواع طرح کابینت و آشپزخانه ها آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز می باشد . از آنجایی که فروش کابینت با طراحی و اجرا به صورت آنلاین امکان پذیر نمی باشد شما مشتریان عزیز ابتدا باید از طریق برنامه واتس آپ یا تلگرام با کارشناسان فروش کابینت ما زمان حضور خود را هماهنگ کنید و در روز و ساعت هماهنگ شده با کارشناسان فروش کابینت ما به صورت حضوری برای سفارش کابینت آشپزخانه تشریف بیارید . برای اینکه پروسه انتخاب ورق ام دی اف و کات مستر ( ابعاد دقیق و تعداد ورق ) طرح شما و طراحی کابینت شما و برآورد هزینه ساخت و تولید کابینت آشپزخانه شما زمان بر است .

قیمت کابینت آشپزخانه

اولین و مهمترین سوالاتی که شما مشتریان عزیز قبل از خرید کابینت آشپزخانه از ما می کنید این سوالات است :

قیمت کابینت هایگلاس  یا قیمت کابینت آشپزخانه هایگلاس متری چند است ؟

قیمت کابینت ممبران یا قیمت کابینت آشپزخانه ممبران متری چند است ؟

قیمت کابینت ام دی اف برجسته یا قیمت کابینت آشپزخانه  برجسته متری چند است ؟

قیمت کابینت برای آشپزخانه با فضای کوچک متری چند است ؟

که ما در جواب این سوالات شما به این نکته اشاره می کنیم که چون روش قیمت گذاری کابینت ما به صورت طراحی و اجرا می باشد . و به روش ساخت و تولید قیمت گذاری می شود . به هیچ عنوان قبل از انتخاب نوع ورق ام دی اف و کات مستر نمی توانیم قیمت کابینت شما را اعلام کنیم و شما خواهشمندیم در زمینه دانستن قیمت کابینت به صورت متری تماس نگیرید  و بعد از تماس گرفتن اصرار به دانستن قیمت کابینت به صورت متری نکنید . چون عموما کسانی که به صورت متری قیمت می دهند فقط کار مونتاژ را انجام می دهند . بنا به تجربه قیمت کابینت را به صورت متری اعلام میکنند . ولی عموما با این مشکل مواجه هستند ، چون قیمت به روز ورق ام دی اف و ابزار و یراق کابینت را ندارند بعد از اعلام قیمت کابینت و بعد از اجرای نیمی از کابینت آشپزخانه نیازمند آن هستند که از مشتری درخواست هزینه اضافه کنند هر چند در این مساله مقصر نیستند ولی مسلما برای مشتری هم این مساله قابل درک نخواهد بود و مشکلاتی بوجود خواهد آمد . به همین دلیل مجموعه ایرانی دکور به هیچ عنوان قیمت کابینت را به صورت متری اعلام نمی کند .

کارگاه کابینت سازی

یکی از مهمترین مزایایی که مجموعه ما در ساخت و تولید کابینت آشپزخانه در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد یکی از مجهزترین کارگاه های ساخت کابینت آشپزخانه در تهران و ایران می باشد . کارگاه کابینت سازی ایرانی دکور این توانایی را به مجموعه ما داده است که تمامی مراحل ساخت کابینت و تولید کابینت را صفر تا 100 در کارگاه کابینت سازی خودمان بدون واسطه انجام دهیم که این خدمات شامل :

تولید کابینت هایگلاس یا تولید کابینت آشپزخانه هایگلاس

تولید کابینت ممبران یا تولید کابینت آشپزخانه ممبران

تولید کابینت ام دی اف برجسته یا تولید کابینت آشپزخانه  برجسته

تولید کابینت برای آشپزخانه با فضای کوچک

می باشند . پس دیگر نگران اجرای طرح انتخابی خود نباشید . چون کارگاه کابینت سازی ایرانی دکور با بیش از 70 سال سابقه در منطقه پل چوبی تهران به نام کارگاه کابینت سازی ایران با تیمی اجرای کاملا مجرب در زمینه ساخت کابینت و تولید کابینت تمام نیازهای شما مشتریان عزیز را برطرف خواهند کرد و به این نکته نوجه داشته باشید که تمام مراحل ساخت کابینت و تولید کابینت و اجرای کابینت آشپزخانه شما با نهایت دقت و ظرافت انجام خواهد شد . در نکته پایانی شایان ذکر است که تمامی مشتریان در حین زمان ساخت کابینت و تولید کابینت خود اجازه این را دارند تا تمام مراحل ساخت و تولید کابینت را در کارگاه ما دنبال کنند . فقط به دلیل شرایط برش و صنعتی بودن کارگاه از آوردن کودکان به داخل کارگاه کابینت سازی خودداری کنید و با مسوولین کارگاه کابینت سازی ما همکاری لازم را انجام دهید تا ایمنی شما در زمان حضور در کارگاه به خطر نیافتد .

این وبسایت از کوکی ها برای ارتقای کاربری شما استفاده می کند..

ارتباط سریع با کارشناسان ایرانی دکور

مشاهده
کشیدن