اجرای درب ساختمانی

آموزش نصب درب ساختمانی

صفحات مرتبط

نصب درب ساختمانی

درب های ساختمانی را هم در داخل منزل با عنوان درب داخلی و هم درب ورودی آپارتمان در ساختمان مشاهده میکنیم. در اینجا ما توضیح کوتاهی راجب نحوه نصب درب های ساختمانی و ورودی انجام میدهیم. درب های داخلی انواع مختلفی دارد از جمله "درب اچ دی اف HDF"، "درب ام دی اف MDF" و "درب ABS(ضد آب) "و "درب  پی وی سی PVC."

این نوع درب ها هم با چهار چوب فلزی و هم چهار چوب چوبی نصب میشوند. نصب درب های داخلی توسط نصاب های حرفه ایی باید انجام شود که ریگلاژ درب، نصب فقل و دستگیره همراه است. طریقه نصب بر روی چهارچوب چوبی با تزریق فوم انجام میشود. اگر بخواهیم چهارچوب های چوبی روی چهارچوب آهنی نصب کنیم این کار امکان پذیر است و بدون دست زدن به چهار چوب های فلزی چهار چوب های چوبی را روی آنها با فوم مخصوص نصب میکنیم.

نصب درب ساختمانی

نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت

نصب درب های ضد سرقت به چند طریق انجام میشود که راجب نصب این درب ها اینجا مختصری توضیح میدهیم:

  • نصب درب ضد سرقت به صورت جوش دادن: درب ضد سرقت را از قسمت پشت آن جایی که باله ندارد وارد چهارچوب میکنیم و آن را به صورت دقیق شاقول و تراز میکنیم. چندین بار درب ضد سرقت را باز و بسته میکنیم تا از تراز بودن و راحت باز و بسته شدن درب مطمئن شویم. سپس از سوراخ هایی که برای جوش دادن روی درب تعبیه شده چند جوش موقت میدهیم تا درب ضد سرقت به چهارچوب متصل شود و بعد چند بار درب را باز و بسته میکنیم و دوباره این اطمینان را به وجود می آوریم که درب تراز و شاقول است و باز و بسته شدن آن راحت است جوش نهایی و کامل را میدهیم و درب و چهار چوب کامل به هم متصل شوند.
  • نصب درب ضد سرقت به صورت پیچ و سرتمه ای:"درب ضد سرقت" را از قسمت پشت آن قسمتی که باله ندارد داخل چهار چوب قرار میدهیم آن را به صورت کاملا دقیق شاقول و تراز میکنیم و از باز و بسته شدن آن مطمئن میشویم. بعد از آن شروع به پیچ کردن چهار چوب به درب ضد سرقت در جاهایی که تعیین شده میکنیم و پیچ ها را هم زمان، تدریجی و مرحله به مرحله محکم میکنیم تا تراز درب از بین نرود.
  • نصب درب ضد سرقت به صورت دیوارهای پارتیشنی: چهار چوب را به صورت دقیق اندازه گیری میکنیم و عایق ضد زنگ بر روی آن میزنیم. قطر فریم ها را اندازه گرفته تا هنگام نصب دچاره پیچیدگی نشویم و چهارچوب به صورت دقیق تراز و شاقول میکنیم. چهار چوب باید طوری نصب شود که فریم آن پا خور زیادی دارد و باید با سطح کف مماس باشد و پایین یا بالا قرار نگرفته باشد. پس از بتن ریزی، گچ کاری و رنگ زدن چهارچوب درب ضد سرقت نصب میشود.
  • نصب درب ضد سرقت به صورت رول بوت: این روش نصب درب ضد سرقت نیازی به چهارچوب نیست و به دیوارهایی با مقاومت بالا و محکم احتیاج هست و درب مستقیم روی دیوار نصب میشود. باید محل نصب صاف، شاقول و تراز باشد. درب را در محل نصب قرار میدهیم وچند بار باز و بسته میکنیم تا مطمئن شویم به راحتی باز و بسته میشود و تراز است. دیوار را سوراخ میکنیم و از تراز بودن درب ضد سرقت مطمئن میشویم و رول بوت را داخل دیوار میگذاریم. قبل از اینکه رول بوت وارد دیوار شود باید به وسیله میله ایی داخل سوراخ روی دیوار را تمیز کنیم و بعد رول بوت را با چکش داخل دیوار قرار دهیم و بعد پیچ های رول بوت را محکم میکنیم. نکته مهم در نصب به صورت رول بوت، بستن تدریجی پیچ ها میباشد تا تراز درب ضد سرقت از بین نرود.
نصب درب ضد سرقت

فیلم آموزش نصب درب ضد سرقت

با ثبت مشخصات سفارش خود براحتی از ایرانی دکور خرید کنید